Ninkov

žuti karton Aleksić

Izveštaj

Vojvodina je pohod na šampionsku titulu počela ni manje ni više nego pobedom protiv jednog od konkurenata - Crvene zvezde. Od derbija se mnogo očekivalo, i jedni i drugi su želeli da pobedom počnu sezonu, pred 7 000 gledalaca na novosadskom Karađorđu.

Gostima je prvi put pripretio Buač u 9. minutu, ali je njegov šutt završio pored gola. Još jednu šansu imao je Buač, osam minuta kasnije. Tada je šutirao pravo u Radivojevića. Crvena zvezda je prvu šansu imala u 28. minutu, ali nije zatresla mrežu. Blažić je izašao sam ispred Brkića, šutirao, golman Vojvodine zakačio loptu, ona okrznula prečku i završila u korneru.

Vojvodina je povela u 37. minutu. Stošić je glavom ubacio loptu u šesnaesterac, a Radivojević i Jaković se nisu sporazumeli, što je iskoristio Pantelić, zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih navijača - 1:0.

Prvu šansu u drugom delu imali su gosti. Subašić je sa osam metara šutirao preko gola. Minut kasnije, Zvezda je imala sreće. Stošić je sa 17 metara pogodio prečku.

Pored svih nevolja i gola manje, gosti iz Beograda su u 81. minutu ostali i sa igračem manje. Crveni karton je dobio Ninkov.
Pošto je Zvezda igrala potpuno otvoreno, to je bila šansa za kontre Novosađana. Takvu su izveli u 91. minutu, Tumbasević je izašao sam pred Radivojevića, dodao Aleksiću koji je zatresao mrežu - 2:0.

Nastalo je veliko slavlje igrača i navijača, jer je Vojvodina napravila prvi korak ka tituli, koju čekaju od 1989.