žuti karton Desnica, 81. min

žuti karton Čadikovski, 75. min

Izveštaj

Partizan je zabeležio pobedu na premijernom meču, iako je Banat bio sve samo ne rival koga je Partizan lako preskočio.

Već od početka bilo je jasno da će se izabranici Saše Nikolića povući i pokušati da u Zrenjanin odnesu bod. Prvu šansu je imao Dijara u 9. minutu, ali je loše šutirao.

U 14. minutu Paunović je glavom šutirao preko Zečevićevog gola. U 25. minutu je Ptković imao prvu šansu za Banat. U 37. minutu je Sikimić, posle kornera Tošiće, glavom šutirao pord gola.

U 40. minutu, Partizan je imao najbolju šansu. Milutinović je faulirao Tošića, a sudija pokazao na belu tačku. Šutirao je Đorđević, ali slabo, pa je Zečević odbranio.

Od starta drugog poluvremena, Partizan je krenuo sa napadima, Banatovi odbrambeni igrači su jedva dolazili do daha. Pritisak Partizana je urodio plodom u 68. minutu. Tošić je sa ivice kaznenog prostora postigao prvi gol za šampiona u novoj sezoni - 1:0.

Još jednu šansu u trećem minutu nadoknade propustio je Dijara.