žuti karton Mutavdžić, 82. min

žuti karton Kizito, 88. min

Izveštaj

Javor je zabeležio pobedu nad favorizovanim Novosađanima i tako ih preskočio na superligaškkoj tabeli. Novosađani se sada okreću Izraelu i meču sa Hapoelom.

Oko 2 500 gledalaca videlo je zanimljiv i borben fudbal. Prva veća šansa viđena je u 25. minutu za Javor. Nikitović je šutirao preko gola. U 35. minutu i Pavlović je šutirao, ali je golman javora bio na mestu. Minut kasnije, Vojvodini je opravdano poništen gol koji je postigao Tadić. U 54. minutu još jednom je Tadić bio u prilici. Dobro je šutirao, ali je Supić još jednom bio siguran. Odmah zatim veliku šansu je imao i Buač, ali je ponovo intervenisao golman Ivanjičana.

Domaćin je poveo u 63. minutu. Simić je glavom, posle kornera pogodio stativu, a odbijenu loptu u gol ubacio Mutavdžić - 1:0

Očekivalo se da će gosti pojačati napade, ipak, desilo se suprotno. Do kraja, jedinu šansu je imao Đokić, ali je Brkić bio siguran.

Na kraju, stadionom je odjekivalo "beli, beli", Ivanjica je slavila prvu pobedu Javora, i nastavak nepobedivosti na svom terenu.