žuti karton Vujović, 67. min

žuti karton Osmanović, 85. min

žuti karton Punoševac, 85. min

Izveštaj

Sjajna pobeda, ali još sjajnija igra kruševačkog superligaša, razlog je što je 4 000 gledalaca aplauzom pozdravilo fudbalere u belim dresovima. Posle dva poraza, smene direktora Damjanovića, konačno je stadion pod Bagdalom obasjalo sunce. Ekipa Banata nije ni ličila na tim koji je Crvenoj zvezdi mogao da uzme sva tri boda.

Pre početka utakmice, kruševačka publika je burnim aplauzom i ovacijama pozdravila Sašu Nikolića, trenera Banata, čoveka koji je prošle sezone ostavio neizbrisiv trag u Napretku. Takođe su izrazili nezadovoljstvo skandiranjem "Uprava napolje" i "Škoro odlazi".

Da je za to prerano, ekipa Napretka pokazala je na terenu. Počeli su napadački, jer sve sem pobede nije smelo da se dovodi u pitanje. Već u 2. minutu, Punoševac je imao šansu za domaće. Dobra igra Napretka krunisana je pogotkom već u 14. minutu. Binić je centrirao iz kornera, najviši u petercu gostiju bio je Miladinović i zakucao loptu u mrežu golmana Zečevića - 1:0. Posle pogotka Napretka, očekivalo se da će utakmica biti još znimljivija, tačnije, da će Banat angažovanije krenuti ka golu Kruševljana. Ipak, igra se potpuno umrtvila. Napredak je nekoliko puta zapretio posle kornera Vladana Binića. Najbolju priliku je imao Josip Projić u 41. minutu.

Ni u drugom poluvremenu situacija se nije promenila. Prvu priliku Napredak je imao u 54. minutu. posle šuta Mikića pored gola. Ipak, samo dva minuta kasnije, ceo stadion je skočio od oduševljenja. Dunjić je prošao po desnoj strani, centrirao iz teške situacije, Binić prihvatio loptu leđima okrenut golu, dodao do Mitrovića koji je sa ivice šesnaesterca preciznim šutem postigao gol - 2:0. Eksplozija oduševljenja na stadionu pod Bagdalom.

Da neko nije video dva gola, i da nije bilo semafora na južnoj tribini stadiona Mladosti, pomislio bi da Banat ima prednost. Napredak je idalje igrao napadački, kreativno, ali pre svega borbeno. Banat je bio bezidejan, nisu stvorili ni jednu priliku, svaki pokušaj završavao se padom kako bi se eventualno izborio slobodan udarac. Ni nalik ekipi od prošlog kola i meča sa Zvezdom u Zrenjaninu. Pokušao je Saša Nikolić uvođenjem Osmanovića da razdrma ekipu, ali Banatu jednostavno nije išlo. Koliko su bili loši pokazuje i podatak da su prvi i jedini korner izveli u 73. minutu.

Napredak je ređao šanse. U 68. minutu Petronijević je šutirao. U 70. minutu. Punoševac je na asistenciju Mitrovića šutirao pored gola. U 81. minutu Miladinović je natrčao na odbijenu loptu i šutirao pored gola. U istom minutu posle kornera Punoševac je šutirao glavom pravo u Zečevića. Petronijević je u 84. imao još jednu šansu. Poslednju riliku na meču imao je Bratislav Punoševac u nadoknadi vremena.

Publika je kući otišla zadovoljna i rezultatom i pokazanom igrom Napretka. Ovaj meč je najavio bolje dane za Napredak...