žuti karton Pavlović, 77. min

žuti karton Tumbasević, 79. min

žuti karton Grozdanoski, 90. min

Izveštaj

U 35. vojvođanskom derbiju, fudbaleri Vojvodine zabeležili su treću uzastopnu pobedu u  prvenstvu. Novosađani su se ovom pobedom, bar za jednu noć, izjednačili sa Partizanom na prvom mestu. Hajduk je pretrpeo prvi poraz u prvenstvu i pao na četvrto mesto.

Vojvodina je povela već u 13. minutu. Mrđa je uleteo u kazneni prostor gostiju iz Kule, gde ga je oborio golman Hajduka, Anđelko Đuričić. Loptu je na belu tačku stavio Tadić i doveo Vojvodinu u vođstvo – 1:0.

Novosađani su i posle gola nastavili sa napadima. Terensku inicijativu krunisali su u 28. minutu. Lopta je posle centaršuta preletela sve igrače u kaznenom prostoru Hajduka, kao i golmana Đuričića, i završila kod Tadića, koji je postigao svoj drugi gol – 2:0.

U drugom poluvremenu, Kuljani su krenuli angažovanije i organizovanije ka golu Vojvodine. Domaćin se branio i svoju šansu tražio iz kontri. Veliku priliku Kuljani su prokockali u 56. minutu. Kasalica je sa pet metara šutirao pravo u Brkića.

U 67. minutu Vojvodina je ostala sa igračem manje.Vukajlović je faulirao Kasalicu i sudija Glođović mu pokazao direktan crveni karton. Sve se tada otvorilo Hajduku, ali Kuljani ipak nisu stigli ni do počasnog pogotka. Imali su inicijativu ali nisu imali konkretnih prilika. Vojvodina je nastavila da preti iz kontri. Odličnu priliku je u 76. minutu propustio Mrđa, kada je izašao sam pred golmana gostiju. Ipak, Mrđa je šutirao preko gola i propustio priliku da u svojoj drugoj utakmivi za crveno-bele postigne i drugi gol.

Nova pobeda Novosađana koja ih ostavlja u trci sa Partizanom za titulu. Već u sredu Novosađani igraju sa Big Bulom u Lav Kupu, a sledećeg vikenda igraju derbi sa Partizanom u Beogradu. Kuljane čeka teško gostovanje Sevojnu u Lav Kupu, a onda još teži duel sa Crvenom zvezdom.