Jagodina

žuti karton Mihajlović, 27. min

žuti karton Mijailović, 65. min

Izveštaj

Crvena zvezda u petom kolu konačno zabeležila dugo čekanu pobedu. Na Marakani su poraženi debitanti u Superligi, Jagodinci, sa 3:0. Da su napadači bili prisebiji i imali više sreće rezultat je mogao da bude i veći, ali je i Jagodina imala svoje šanse. Od prvog zvižduka sudije Milorada Mažića, Zvezda je krenula u napade. Jednu šansu u gol je pretvorio Subašić u 18. minuu. Prošao je Koroman i asistirao napadaču Crvene zvezde koji je zatresao mrežu Vaskovića –1:0.

Devet minuta kasnije, domaći su udvostručili vođstvo. Mihajlović je oborio Ninkova, a sudija Mažić pokazao na belu tačku. Milijaš je pogodio – 2:0.

Jagodina je tada krenula ofanzivnije i imala nekoliko dobrih prilika. Ipak, Zvezda je postiga još jedan gol, u 85. minutu. Milijaš je uputio projektil ka golu Vaskovića za konačnih – 3:0.

Možda je pobeda najava izlaska iz krize koja potresa tim sa Marakane od početka šampionata.

Treba pomenuti da su Delije istakle nekoliko parola podrške Urošu Mišiću, navijaču koji je osuđen na deset godina posle incidenta na Marakani na utakmici sa Hajdukom prošle godine. U tome su im se pridružili i igrači, koji su na teren istrčali u majicama sa likom svog navijača.