žuti karton Cvetković, 15. min

žuti karton Žunić, 63. min

žuti karton Simić, 18. min

Izveštaj

U 6. kolu fudbaleri Jagodine posle bolje i efikasnije igre pobedili su starog rivala iz Telekom lige Javor iz Ivanjice rezultatom 3:2. Gosti su prvi došli u vođstvo već u drugom minutu meča. Radost gostiju je trajala samo jedan minut kada je Danijel Mihajlović izjednačio rezultat. Do kraja prvog poluvremena nije bilo izrazitih prilika za gol.

U drugom poluvremenu  Vladan Spasojević je u 51. minutu imao odličnu priliku za pogodak, ali je bio zamalo neprecizan. Uspešnu seriju Jagodinaca nastavio je tamnoputi Kenneth Asamoah u 53. minutu kada je preciznim udarcem sa oko 10 metara poslao loptu u levi ugao gola Javora. Još jednom je Spasojević u 70. minutu bio u akciji ali ovog puta je bio precizniji i prevario golmana Javora za vođstvo Jagodine 3:1. Gosti su do kraja uspeli da postignu drugi gol preko Simića u 88. minutu.

Jagodina je nakon ove pobede druge u prvenstvu došla na 8. mesto, dok je Javor sada 5. sa istim brojem bodova kao i Crvena zvezda i Hajduk.

Jagodina će u sledećem kolu u goste Čukaričkom, dok će Javor ugostiti Hajduk iz Kule.