žuti karton Maksimović, 78. min

žuti karton Bogdanović, 70. min

žuti karton Lazetić, 71. min

Izveštaj

Crvena zvezda je i definitivno izašla iz rezultatske krize. Nakon pobede u Lav kupu protiv Radničkog, crveno beli su u 6. kolu Jelen Superlige savladali Hajduk u Kuli sa rezultatom 2:1.

Crvena zvezda je veoma dobro otvorila meč, već nakon deset minuta imala dobru šansu, nakon što je Milijaš nakon centaršuta Lazetić sa oko 6-7 metara šutirao zamalo preko gola.

Samo nekoliko minuta Zvezda dolazi u vođstvo golom Milijaša (koga drugog?). Posle drugog kornera za Zvezdu, igrači Hajduka su izbacili loptu na nekih 20 metara od njihovog gola, gde ju je dočekao Milijaš i odakle je sevnula „levica“ kapitena crveno belih. Lopta je završila u desnom gornjem uglu gola Hajduka, a golman Đuričić je bezuspešnom paradom samo ulepšao pogodak.

Bilo je još dosta prilika na obe strane, međutim promene rezultata nije bilo do 52. minuta meča. Kekezović je sjajnim šutom iz slobodnog udarca savladao odličnog golmana Sašu Stamenkovića.

Samo sedam minuta kasnije, svoj prvenac u dresu Crvene zvezde konačno je postigao i Ibrahim Gueyé. Milijaš je centrirao u šesnaesterac Hajduka sa 40 metara od gola, Tomović je pokušao da šutira glavom, ali je ispred njega intervenisao istrčali Đuričić, koji je samo na kratko izbio loptu na nogu Gaja čiji volej pokađa praznu mrežu. Senegalac nije mogao da izabere bolju utakmicu, na kojoj će postići svoj prvi pogodak.

Kasalica i Bogdanović su pripretili još po jednom na ovoj utakmici međutim promene rezultata nije bilo.

Ostalo je Hajduk – Crvena zvezda 1:2.

Trener Crvene zvezde Čedomir Janevski izjavio je da je utakmica bila dosta teška i da je mogla da bude rešena već u prvom poluvremenu:

„Jedna teška utakmica sa puno čvrstih duela koja po ovakvom terenu ipak nije mogla da bude tehnički kvalitetnija. Mogli smo da rešimo meč već u prvom poluvremenu da su Milijaš i Tričkovski uspeli da iskoriste dobre prilike. Posle izjednačenja moji se igrači nisu predali već pokazali napredak u pristupu igri i uspeli da osvoje sva tri boda. Sva tri gola su postignuta posle prekida a pohvalio bih i korektnost domaće ekipe koja je Crvenoj zvezdi danas bila pravi rival.“

Šef stručnog štaba Hajduka Radmilo Jovanović je bio nešto subjektivniji u viđenju razloga današnjeg poraza svog tima:

"Čestitam Zvezdi na pobedi koja nije bila ubedljiva jer je Hajduk imao više povoljnih šansi za gol. Međuti, po prvi put u dosadašnjem toku prvenstva, smo primili golove iz sopstvenih grešaka. Nismo iskoristili svoje šanse i zato smo bili kažnjeni. Posle povrede i napuštanja igre Radanovića izgubili smo čvrstinu u odbrani o brzo primili prvi gol. Ovo nam je treći poraz u nizu i moraćemo da radimo na popravljanju realizacije jer samo tako možemo da krenemo sa pobedama."

Crvena zvezda je ovom pobedom skočila na četvrto mesto i u sledećem kolu dočekaće večitog rivala Partizan, dok je Hajduk sada šesti, sa istim brojem bodova kao i Crvena zvezda (8), međutim Zvezda ima bolju gol razliku. Hajduk u sledećem kolu gostuje Javoru.