žuti karton Tadić, 46. min

žuti karton Knežević, 45. min

žuti karton Popović, 90. min

Izveštaj

Partizan ni posle šest kola Superlige Srbije ne zna za neuspeh! Aktuelni šampion to je minimalnom pobedom nad Vojvodinom došao i do 6. uzastopne pobede u Jelen Superligi, krajni rezultat - 1:0 (0:0).

Jedini pogodak postigao je Almani Moreira u 56. minutu meča, nakon sjajne akcije Diarre, Bogunovića i upravo Moreire. Diarra je sa desne strane poslao dijagonalu ka Bogunoviću, ovaj je iz prve vratio loptu ka sredini, gde je Moreira utrčao i sa nekoliko metara matirao Željka Brkića.

Vojvodina je mogla da izjednači u 80. minutu, kada je Dragan Mrđa šutirao glavom nekoliko centimetara pored stative. Tošić je potom imao još dve šanse, međutim rezultat je ostao minimalan.

Crno-beli sada imaju šest bodova više od drugoplasirane Vojvodine, a OFK Beograd imaće priliku da spusti "lale" za jednu poziciju ako u nedelju na Karaburmi savlada Borac.

Dragoljub Bekvalac, šef stručnog štaba Vojvodine izjavio je kako smatra, da su Vojovođani bili dostojan rival, i da su pobednika odlučile nijanse.

"Došli smo u Beograd sa namerom da pobedimo. Postavio sam elastičniju odbranu, sa ciljem da napravimo šansu više i damo gol više od Partizana. Oni to nisu dozvolili. Prvo poluvreme smo odigrali ravnopravno, a pobednika je odlučila jedna majstorska lopta. Bili su bolji od nas za to jedno majstorstvo", izjavio je posle utakmice Dragoljub Bekvalac.

Šef struke Partizana Slaviša Jokanović konstatovao je da su navijači mogli da vide "dve najkvalitetnije ekipe u zemlji".

"Vojvodina nam je zadala dosta problema u prvih 45 minuta. Dugo nismo uspevali da probijemo taj bedem pa smo svesno rizikovali neke situacije, za šta smo na kraju nagrađeni. Meni je lakše nego mojim kolegama jer u ekipi imam igrače koji mogu da reše utakmicu i kada ne ide".