Meridian Superliga

vest13

23.7.2008 | B92

LŠ: Inter Baku rival Partizana

Fudbaleri Intera iz Bakua biće rivali prvaka Srbije Partizana u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Šampion Azerbejdžana igrao je u Skoplju sa Rabotničkim 1:1, što mu je posle remija bez golova u prvom meču bilo dovoljno za plasman u sledeću rundu. Partizan će prvi meč druge runde igrati u gostima, 29. ili 30. jula, dok je revanš na programu u Beogradu, 5. ili 6. avgusta.

Vodeći gol za predstavnika Makedonije postigao je 20-godišnji Krste Velkovski na startu drugog poluvremena, posle centaršuta Minasa Osmanija.

Izjednačenje i plasman Azerbejdžanaca u drugo kolo obezbedio je Branislav Červenka u 75. minutu.

U poslednjim trenucima utakmice isključeni su Krstevski i Urugvajac Valter zbog međusobnog koškanja.