1:0 - Paunović u 11.
2:0 - Bogunović u 14.
2:1 - Aleks u 45. (penal)
2:2 - Guiza u 50.

Barem za kratko, 14. avgusta, prekinula se olimpijska euforija. Televizije su umesto Majklu Felpsu više pažnje posvećivale - Partizanu. Od avgusta prošle godine crno-beli misle o Ligi šampiona. Od avgusta prošle godine, navijači Partizana pričaju o tome. Došao je dan da se napravi korak ka najelitnijem takmičenju, a prepreka nije mala: turski šampion Fenerbahče.

Turci su imali ulogu favoria. Sa njom su i istrčali na teren stadiona Partizana. Ipak, već od samog starta, favorit je bio primoran da se brani. Prvu ozbiljnu priliku domaćin je imao u 9. minutu. Petrović je izvanredno asistirao Bogunoviću, a on predriblao golmana, i, kada su već svi videli loptu u golu, Lugano je spasio, a kasnije se ispostavilo, samo odložio neizbežno.

Ipak, crno-beli su poveli u 11. minutu. Stevanović je centrirao, a Paunović se našao na pravom mestu i glavom zatresao mrežu turskog tima - 1:0. Slavlje se još nije ni stišalo, a Partizan je udvostručio vođstvo. Dijara je u 14. minutu oduzeo loptu Eduardu, ali je sebi dao prejak for, pa je šutirao pravo u golmana gostiju. Ipak, na pravom mestu se našao Bogunović i postigao gol - 2:0.

U 23. minutu ceo stadion je skočio na noge, svi su mislili da je postignut gol koji bi mogao da se koristi za najave TV emisija. Bogunović je fenomenalno lobovao Demirela, ali je ipak bio u ofsajdu. I u 35. minutu crno-beli su prokockali veliku priliku. Dijara je izašao potpuno sam pred Demirela, ali je šutirao pored gola.

A onda, u nadoknadi vremena Fenerbahče je smanjio vođstvo. Kako!? Nisu izveli dobru akciju, nije to bio ni izvanredan šut nekog d šutera turske ekipe. Gol im je poklonio škotski sudija Tompson.Kao da je jedva čekao da neko padne u kaznenom prostoru, svirao faul Sikimića i prokrčio Fenerbahčeu put do lige šampiona. Gol je postigao Aleks.

Već na samom početku drugog dela, u 50. minutu, Fenerbahče je izjednačio. Gol glavom je postigao Guiza - 2:2.
Partizan nije imao snage da se vrati u meč. Najbolju šansu prokockali su u 83. minutu, kada je Paunović sa pet metara šutirao preko gola.

Partizan je zaslužio više. Igra koju su crno-beli pokazali, i to bez celog veznog reda, ohrabruje pred revanš. Turci bi za ovaj povoljan rezultat koji nose u svoju prestonicu mogli najviše da se zahvale Tompsonu.