Gledalaca: 3 500
Strelac:
0:1 – Jevtić u 4.

Čudan je tim kruševački Napredak... Tone, tone, onda zablista, i kad mislite da će se konačno vratiti, on se obruka. Bagdalom je u subotu odjekivala pesma navijača OFK Beograda, dok se sa severa moglo čuti već standardno: „Uprava napolje“, „Škoro odlazi“.

Samo što je počeo meč, u 4. minutu, OFK Beograd je već stigao do pobedonosnog gola. Brza i iznenađujuća kontra ostavila je zbunjenu odbranu Napretka, Jevtić je izašao sam pred Šejića i lako ga matirao – 0:1.

Neverica na stadionu u Kruševcu... Napredak je tada krenuo u napade. Činilo se da će ipak to biti organizovanije posle 10. minuta i šanse Đorđevića. Binić je izveo korner, Đorđević nadvisio sve u šesnaestercu OFK Beograda, sjajno šutirao pod prečku, ali je fantastično odbranio Radiša Ilić i prerastao u junaka utakmice već posle deset minuta. Napredak je napadao, ali su ti napadi bili jalovi, bez pravih šansi i udarca prema golu Ilića.

Izveli su mnogo kornera, ali sve je to bilo uzaludno. Ista se slika gledala i u drugom poluvremenu. Napredak bezidejno vrti loptu oko šesnaesterca gostiju, a Romantičari samo čekaju grešku. Jednu takvu su dočekali, ali sjajnu priliku u 52. minutu nije iskoristio Adamović. Jasno je, posle ovog a i prethodnih mečeva – Napredak nema napadača, ne postoji igrač koji može da da gol. Punoševac je po navici bio očajan, a nikog nije bilo da gazameni.

OFK Beograd je igrao pametno, brzo poveo, i odlično se branio do kraja. Iz Lazarevog grada nose važna tri boda koja ih ostavljaju u vrhu tabele.

2:0 – Moreira u 68.

Partizan nastavlja da pobeđuje, četvrta pobeda iz toliko meča u Superligi. Borac je izgleda više mislio na četvrtak. U derbiju dva naša preostala učesnika u Kupu UEFA, pred njihove mečeve sa Poli Temišvarom i Ajaksom, Partizan je po kišovitom vremenu uzeo tri boda i ostao usamljen na vrhu tabele.

Crno-beli su tokom celog prvog poluvremena imali terensku inicijativu, napadali, imali dobre prilike, ali Zebre su se odlično branile. Golman Čačana, Branko Grahovac imao je sjajne intervencije i bio najbolji pojedinac na terenu u prvom poluvremenu.
Ipak, Partizan je stigao do prednosti. Igrao se 44. minut, Tošić je izveo korner, a Stevanović glavom zatresao mrežu Grahovca – 1:0.

Iako su probili otpor Čačana, Partizan je i u drugom poluvremenu napadao, a Borac se branio i čekao eventualnu šansu za kontru. Ipak, Partizan je imao dobre prilike. Zapretio e dva puta Tošić, ali to je bila samo najava za potez zbog kojeg tri hiljade ljudi nije zažalilo što je po velikoj kiši došlo na meč. Tošić je uposlio Moreiru u kaznenom prostoru gostiju, a Portugalac se prelepo okrenuo i neodbranjivo šutirao za – 2:0.
Vredno pomena sa ovog meča je i to da je debitovao Kamel Zaim. Tunižanin je ušao u 71. minutu, a njegove dobre igre se tek očekuju.

Ova dva tima već u četvrtak očekuju izazovi u Evropi. Borac će na stadionu na kome je doživeo prvi poraz ove sezone dočekati slavni Ajaks, a Partizan će u goste Poli Temišvaru. Poželimo im mnogo sreće...

2:0 – Rajović u 20.

Hajduk je odlično počeo ovo prvenstvo. Za razliku od prošle godine, kada su se Kuljani borili za opstanak, ove godine sve izgleda mnogo lepše za ekipu iz Kule. U prva četiri meča nisu izgubili, uz dve pobede. Sa Radom je obrnuta situacija. Građevinari su opet razočarali, i imaju samo jedan bod.

Da žele pobedu, domaći su pokazali od samog starta. Već u 5. minutu Davidov je pogodio stativu. Samo dvaminuta kasnije, dosuđen je penal za Hajduk, a siguran realizator bio je Radanović – 1:0.

Kuljani su vrlo brzo duplirali vođstvo. U 20. minutu, posle centaršuta, odbrnbeni igrači Rada izbacili su loptu na koju je naleteo Rajković i sjajnim volejem zatresao mrežu Damira Kahrimana – 2:0.

Rad je tada krenuo u napade ali većih šansi nije bilo, tako da su tri boda ostala naseveru Vojvodine. Lepa uvertira za Kuljane pred večiti vojvođanski derbi sa Vojvodinom, sledećeg vikenda.

Banat - Javor 2:0

ZRENJANIN
Stadion: u Karađorđevom parku
Strelci:
1:0 – Stević u 17.
2:0 – Stević (penal) u 77.

Posle 40 mečeva bez poraza, Javor je morao da položi oružje u Zrenjaninu. Banat je posle samo boda iz tri kola konačno pobedio. Pre toga, fudbaleri u crveno-crnim dresovima radovali su se pobedi novembra prošle godine!

Banat je poveo u 17. minutu. Radosavljević je centrirao a Stević pogodio mrežu – 1:0,
Ivanjičani su tada preuzeli inicajativu. Imali su dosta povoljnih prilika, ali do poravnanja nije došlo. Kada se ne iskoriste šanse, usledi kazna. Tako je bilo i u Zrenjaninu. Stević je iz penala postigao svoj drugi gol – 2:0.

Banat je pokazao da može da igra dobro, dok je Javor rezultatski razočarao i pao sa drugog mesta.

Jagodina - Vojvodina 0:1

JAGODINA
Stadion: Gradski u Jagodini
Gledalaca: 2 500
Strelac:
0:1 - Mrđa u 5.

Vojvodina je zabeležila nova tri boda i ostala jedini pratilac odbeglog Partizana. Domaćini su zaslužili bod, a može se reći da im ga je oduzeo i vrlo loš sudija Filipović, koji je u 91. minutu poništio regularan gol domaćih.

Vojvodina je vrlo brzo došla u vođstvo. Prelepa akcija krunisana je vođstvom. Tadić je prošao, lepo uposlio Kizita koji mu je prošao iza leđa, fudbaler iz Ugande centrirao a Mrđa najavio da će biti ono što Vojvodina traži - 0:1.

Jagodina je tada odvažnije krenulaprema golu gostiju. Lepu priliku imali su u 8. minutu, ali je sudija poništio gol Žunića, zbog prekršaja nad Brkićem. Veliku šansu za svoj drugi gol propustio je Mrđa u 18. minutu, izašao je sam ispred Vaskovića, ali je loše šutirao. I Jagodinci su imali svoje šanse, ali niko nije ozbiljnije ugrozio Brkića. Vojvodina je imala dobru šansu u 39. minutu, ali je Tadić loše šutirao, pa je lopta završila u korneru. Baš posle tog udarca iz ugla Đurić je imao odličnu šansu, šutirao je glavom a Lukić sa gol linije izbacio loptu.

Jagodina je napadala u drugom delu, imala šanse, ali se rezultat nije menjao. Mogao je da se promeni i to u korist Novosađana u 88. minutu. Tadić je oduzeo lopptu Mihajloviću a Stjepanović propustio veliku šansu. Mogla je za to da stigne kazna u nadoknadi. Mijailović je izašao sam pred Brkića, dodao Pavloviću koji je doneo erupciju oduševljenja na stadionu Jagodine. Ipak, sudija Filipović je dosusio ofsajd, i oštetio Jagodinu za bod. Za to su ga gledaoci nagradili koncertom zvižduka.

2:2 - Popović u 87.

Novi remi nekadašnjeg šampiona sveta i 11. pozicija su, definitivno, obeležili i ovo kolo Superlige. Čukarički je uzeo važan bod, koji ga je lansirao u gornju polovinu tabele.
U prvom poluvremenu gosti su imali inicajativu i nekoliko prilika, ali je i Čukarički propustio dobre šanse. Brđani su poveli u 62. minutu. Posle kornera, Vilotić je glavom zatresao mrežu - 1:0.

Brzo su se crveno-beli sabrali pa je slavlje Brđana kratko trajalo. Milijaš je asistirao Edgardu, a napadač gostiju lako matirao nemoćnog Isailovića - 1:1. Crvenoj zvezdi odgovarala je samo pobeda pa su krenuli u napad. U vođstvo su stigli posle penala. Savić je oborio Koromana, loptu na belu tačku stavio Milijaš i pogodio - 2:1.

Ipak, ni Čukarički se nije predao, pasu uspeli da stignu do boda u 86. minutu. Bojović je šutirao, Radivojević slabo odbaranio a na loptu natrčao Popović i doneo svom timu bod, a Zvezdi samo nove brige - 2:2.