Gledalaca: 1.500

Strelci:

1:0 – Tadić u 13. (penal)

2:0 – Tadić u 28.

U 35. vojvođanskom derbiju, fudbaleri Vojvodine zabeležili su treću uzastopnu pobedu u  prvenstvu. Novosađani su se ovom pobedom, bar za jednu noć, izjednačili sa Partizanom na prvom mestu. Hajduk je pretrpeo prvi poraz u prvenstvu i pao na četvrto mesto.

Vojvodina je povela već u 13. minutu. Mrđa je uleteo u kazneni prostor gostiju iz Kule, gde ga je oborio golman Hajduka, Anđelko Đuričić. Loptu je na belu tačku stavio Tadić i doveo Vojvodinu u vođstvo – 1:0.

Novosađani su i posle gola nastavili sa napadima. Terensku inicijativu krunisali su u 28. minutu. Lopta je posle centaršuta preletela sve igrače u kaznenom prostoru Hajduka, kao i golmana Đuričića, i završila kod Tadića, koji je postigao svoj drugi gol – 2:0.

U drugom poluvremenu, Kuljani su krenuli angažovanije i organizovanije ka golu Vojvodine. Domaćin se branio i svoju šansu tražio iz kontri. Veliku priliku Kuljani su prokockali u 56. minutu. Kasalica je sa pet metara šutirao pravo u Brkića.

U 67. minutu Vojvodina je ostala sa igračem manje.Vukajlović je faulirao Kasalicu i sudija Glođović mu pokazao direktan crveni karton. Sve se tada otvorilo Hajduku, ali Kuljani ipak nisu stigli ni do počasnog pogotka. Imali su inicijativu ali nisu imali konkretnih prilika. Vojvodina je nastavila da preti iz kontri. Odličnu priliku je u 76. minutu propustio Mrđa, kada je izašao sam pred golmana gostiju. Ipak, Mrđa je šutirao preko gola i propustio priliku da u svojoj drugoj utakmivi za crveno-bele postigne i drugi gol.

Nova pobeda Novosađana koja ih ostavlja u trci sa Partizanom za titulu. Već u sredu Novosađani igraju sa Big Bulom u Lav Kupu, a sledećeg vikenda igraju derbi sa Partizanom u Beogradu. Kuljane čeka teško gostovanje Sevojnu u Lav Kupu, a onda još teži duel sa Crvenom zvezdom.

3:0 – Milijaš u 80.

Crvena zvezda u petom kolu konačno zabeležila dugo čekanu pobedu. Na Marakani su poraženi debitanti u Superligi, Jagodinci, sa 3:0. Da su napadači bili prisebiji i imali više sreće rezultat je mogao da bude i veći, ali je i Jagodina imala svoje šanse. Od prvog zvižduka sudije Milorada Mažića, Zvezda je krenula u napade. Jednu šansu u gol je pretvorio Subašić u 18. minuu. Prošao je Koroman i asistirao napadaču Crvene zvezde koji je zatresao mrežu Vaskovića –1:0.

Devet minuta kasnije, domaći su udvostručili vođstvo. Mihajlović je oborio Ninkova, a sudija Mažić pokazao na belu tačku. Milijaš je pogodio – 2:0.

Jagodina je tada krenula ofanzivnije i imala nekoliko dobrih prilika. Ipak, Zvezda je postiga još jedan gol, u 85. minutu. Milijaš je uputio projektil ka golu Vaskovića za konačnih – 3:0.

Možda je pobeda najava izlaska iz krize koja potresa tim sa Marakane od početka šampionata.

Treba pomenuti da su Delije istakle nekoliko parola podrške Urošu Mišiću, navijaču koji je osuđen na deset godina posle incidenta na Marakani na utakmici sa Hajdukom prošle godine. U tome su im se pridružili i igrači, koji su na teren istrčali u majicama sa likom svog navijača.

Javor - Čukarički     0:0

IVANJICA

Stadion: Javor Habitfarm

Gledalaca: 1.000

Fudbaleri Javora i Čukaričkog odigrali su jako uzbudljiv meč, u kome su za potpuniji utisak falili samo golovi. Loš utisak ostavio je sudija Ninoslav Spasić, koji je isključio tri igrača.

Prvu šansu imao jeTrifunović u 8. minutu, ali je Isailović bio spretniji. Dva minuta kasnije, Račić je pogodio stativu Iasilovićevog gola. Marković je u 27. minutu propustio šansu za goste, njegov šut je odbranio Supić. Minut kasnije, isključen je fudbaler Čukaričkog Jolović, posle drugog žutog kartona.

U 60. minutu  Supić je odbranio šut Bojovića.U 85. minutu, isključen je i fudbaler Javora Nikitović. Pet minuta kasnije, isključen je golman Supić, pa je branio napadač

Jevđović. Ipak, meč je završen možda i najpravednije – podelom bodova.

OFK Beograd - Banat     1:0

BEOGRAD

Stadion: Omladinski

Gledalaca: 300

Strelac:

1:0 – Todorović u 59. (penal)

OFK Beograd je nekako iz drugog plana stigao do trećeg mesta. U petom kolu zabeležio je još jednu pobedu i najavio da će ove godine biti tamo gde mu je i mesto – u vrhu. OFK Beograd je napadao od samog početka. U 27. minutu Jevtić je imao dobru šansu za domaće. U 32. minutu Oliveira je centrirao a Žeravica šutirao pored gola. Slavlje navijačima OFK Beograda u 59. minutu doneo je Todorović. Na samoj ivici šesnaesterca fauliran je Jevtić, a penal u gol pretvorio Todorović – 1:0.

Do kraja je OFK Beograd imao još nekoliko šansi ali je ostala minimalna pobeda.