Hajduk Kula – Crvena zvezda 1:2

KULA

Gledalaca: 1.000

Strelci: Milijaš 14’, Gueyé 59’ – Kekezović 52’

Crvena zvezda je i definitivno izašla iz rezultatske krize. Nakon pobede u Lav kupu protiv Radničkog, crveno beli su u 6. kolu Jelen Superlige savladali Hajduk u Kuli sa rezultatom 2:1.

Crvena zvezda je veoma dobro otvorila meč, već nakon deset minuta imala dobru šansu, nakon što je Milijaš nakon centaršuta Lazetić sa oko 6-7 metara šutirao zamalo preko gola.

Samo nekoliko minuta Zvezda dolazi u vođstvo golom Milijaša (koga drugog?). Posle drugog kornera za Zvezdu, igrači Hajduka su izbacili loptu na nekih 20 metara od njihovog gola, gde ju je dočekao Milijaš i odakle je sevnula „levica“ kapitena crveno belih. Lopta je završila u desnom gornjem uglu gola Hajduka, a golman Đuričić je bezuspešnom paradom samo ulepšao pogodak.

Bilo je još dosta prilika na obe strane, međutim promene rezultata nije bilo do 52. minuta meča. Kekezović je sjajnim šutom iz slobodnog udarca savladao odličnog golmana Sašu Stamenkovića.

Samo sedam minuta kasnije, svoj prvenac u dresu Crvene zvezde konačno je postigao i Ibrahim Gueyé. Milijaš je centrirao u šesnaesterac Hajduka sa 40 metara od gola, Tomović je pokušao da šutira glavom, ali je ispred njega intervenisao istrčali Đuričić, koji je samo na kratko izbio loptu na nogu Gaja čiji volej pokađa praznu mrežu. Senegalac nije mogao da izabere bolju utakmicu, na kojoj će postići svoj prvi pogodak.

Kasalica i Bogdanović su pripretili još po jednom na ovoj utakmici međutim promene rezultata nije bilo.

Ostalo je Hajduk – Crvena zvezda 1:2.

Trener Crvene zvezde Čedomir Janevski izjavio je da je utakmica bila dosta teška i da je mogla da bude rešena već u prvom poluvremenu:

„Jedna teška utakmica sa puno čvrstih duela koja po ovakvom terenu ipak nije mogla da bude tehnički kvalitetnija. Mogli smo da rešimo meč već u prvom poluvremenu da su Milijaš i Tričkovski uspeli da iskoriste dobre prilike. Posle izjednačenja moji se igrači nisu predali već pokazali napredak u pristupu igri i uspeli da osvoje sva tri boda. Sva tri gola su postignuta posle prekida a pohvalio bih i korektnost domaće ekipe koja je Crvenoj zvezdi danas bila pravi rival.“

Šef stručnog štaba Hajduka Radmilo Jovanović je bio nešto subjektivniji u viđenju razloga današnjeg poraza svog tima:

"Čestitam Zvezdi na pobedi koja nije bila ubedljiva jer je Hajduk imao više povoljnih šansi za gol. Međuti, po prvi put u dosadašnjem toku prvenstva, smo primili golove iz sopstvenih grešaka. Nismo iskoristili svoje šanse i zato smo bili kažnjeni. Posle povrede i napuštanja igre Radanovića izgubili smo čvrstinu u odbrani o brzo primili prvi gol. Ovo nam je treći poraz u nizu i moraćemo da radimo na popravljanju realizacije jer samo tako možemo da krenemo sa pobedama."

Crvena zvezda je ovom pobedom skočila na četvrto mesto i u sledećem kolu dočekaće večitog rivala Partizan, dok je Hajduk sada šesti, sa istim brojem bodova kao i Crvena zvezda (8), međutim Zvezda ima bolju gol razliku. Hajduk u sledećem kolu gostuje Javoru.

Napredak – Rad 1:1

KRUŠEVAC

Gledalaca: 2 000

Strelci: Strelci: Koković 8’ – Miladinović 19’

Bod po bod - opstanak. Da li se tom rečenicom vode fudbaleri Napretka i Rada!? Još jednom u kruševački fudbaleri osvojili samo bod na svom stadionu i nastavili sa serijom mečeva bez pobede. Rad je odneo bod, ali je pitanje koliko im on znači, jer su idalje prikucani za dno tabele.

Već u drugom minutu utakmica je prekinuta. Navijači Napretka, Jakuze, su sa severne tribine ubacili rolne papira ispred gola Napretka, pa je pauza trajala sve dok redari nisu izbacili papir. Jakuze su, inače, na ovom meču slavile 20 godina bodrenja Napretka. U 8. minutu, hladan tuš za sve prisutne na stadionu pod Bagdalom. Posle odličnog duplog pasa, Jeremić je oboren u kaznenom prostoru Napretka od strane Dušana Dunjića. Kruševački Toti je za taj start dobio žuti karton, a Koković je bio precizan sa bele tačke - 0:1.

Trgli su se tada Kruševljani i svim silama krenuli u napad. Imali su nekoliko prilika, da bi u 16. minutu konačno izjednačili. Posle slobodnog udarca Mitrovića, lopta je stigla do Miladinovića, koji je sa nekoliko metara glavom zatresao mrežu gostiju za veliko slavlje na tribinama - 1:1.

Očekivalo se da će Napredak tada krenuti u još veću ofanzivu, ali do kraja poluvremena domaćin je svega nekoliko puta napao. Vredi istaknuti samo šut Mitrovića u 21. minutu.

Prvu priliku u drugom delu meča imali su Beograđani. U 60. minutu je Jeremić šutirao, ali je Šejić odbranio. Nedugo zatim, ukazala se prilika za Predraga Pavlovića. Šutirao je sa desetak metara, ali je njegov šut bio izblokiran. U 77. minutu i šut Miladinovića je završio malo preko gola.Sjajnu šansu imao je i Bojan Stamenković ali je lopta posle njegovog šuta glavom završila pored stative.

U samom finišu utakmice, nekoliko puta je Brana ilić ostajao sam u šesnaestercu Napretka ali se nije najbolje snalazio. Napredak je još jednom razočarao navijače, i najavio da će ovo biti teška sezona u borbi za opstanak. A već sledeće subote gostuju u Novom Sadu. Ništa bolja situacija nije ni kod Građevinara, koji imaju samo dva boda.

Banat – Čukarički 0:0

ZRENJANIN

Gledalaca: 300

Strelci: -

Jedini meč bez golova odigran je u Zrenjaninu između Banata i Čukaričkog. Najinteresantnija scena dogodila je se u 76. minutu kada je sudija Vujović isključio igrača Čukaričkog, Ivana Kaličanina.

Banat je tako remizirao po drugi put ove sezone, i sada se nalazi na 10. mestu Jelen Superlige. Banat sledećeg vikenda igra protiv Borca u Čačku. Čukarički je 7. sa isto toliko bodova, i u sledećem kolu će ugostiti Jagodinu.

Jagodina – Javor 3:2

JAGODINA

Gledalaca: ?

Strelci: 2’ Trivunović, 88’ Simić – 3’ Mihajlović, 53’ Asamoah, 70’ Spasojević

U 6. kolu fudbaleri Jagodine posle bolje i efikasnije igre pobedili su starog rivala iz Telekom lige Javor iz Ivanjice rezultatom 3:2. Gosti su prvi došli u vođstvo već u drugom minutu meča. Radost gostiju je trajala samo jedan minut kada je Danijel Mihajlović izjednačio rezultat. Do kraja prvog poluvremena nije bilo izrazitih prilika za gol.

U drugom poluvremenu  Vladan Spasojević je u 51. minutu imao odličnu priliku za pogodak, ali je bio zamalo neprecizan. Uspešnu seriju Jagodinaca nastavio je tamnoputi Kenneth Asamoah u 53. minutu kada je preciznim udarcem sa oko 10 metara poslao loptu u levi ugao gola Javora. Još jednom je Spasojević u 70. minutu bio u akciji ali ovog puta je bio precizniji i prevario golmana Javora za vođstvo Jagodine 3:1. Gosti su do kraja uspeli da postignu drugi gol preko Simića u 88. minutu.

Jagodina je nakon ove pobede druge u prvenstvu došla na 8. mesto, dok je Javor sada 5. sa istim brojem bodova kao i Crvena zvezda i Hajduk.

Jagodina će u sledećem kolu u goste Čukaričkom, dok će Javor ugostiti Hajduk iz Kule.

Partizan – Vojvodina 1:0

BEOGRAD

Gledalaca: 8.000

Strelci: 56’ Moreira

Partizan ni posle šest kola Superlige Srbije ne zna za neuspeh! Aktuelni šampion to je minimalnom pobedom nad Vojvodinom došao i do 6. uzastopne pobede u Jelen Superligi, krajni rezultat - 1:0 (0:0).

Jedini pogodak postigao je Almani Moreira u 56. minutu meča, nakon sjajne akcije Diarre, Bogunovića i upravo Moreire. Diarra je sa desne strane poslao dijagonalu ka Bogunoviću, ovaj je iz prve vratio loptu ka sredini, gde je Moreira utrčao i sa nekoliko metara matirao Željka Brkića.

Vojvodina je mogla da izjednači u 80. minutu, kada je Dragan Mrđa šutirao glavom nekoliko centimetara pored stative. Tošić je potom imao još dve šanse, međutim rezultat je ostao minimalan.

Crno-beli sada imaju šest bodova više od drugoplasirane Vojvodine, a OFK Beograd imaće priliku da spusti "lale" za jednu poziciju ako u nedelju na Karaburmi savlada Borac.

Dragoljub Bekvalac, šef stručnog štaba Vojvodine izjavio je kako smatra, da su Vojovođani bili dostojan rival, i da su pobednika odlučile nijanse.

"Došli smo u Beograd sa namerom da pobedimo. Postavio sam elastičniju odbranu, sa ciljem da napravimo šansu više i damo gol više od Partizana. Oni to nisu dozvolili. Prvo poluvreme smo odigrali ravnopravno, a pobednika je odlučila jedna majstorska lopta. Bili su bolji od nas za to jedno majstorstvo", izjavio je posle utakmice Dragoljub Bekvalac.

Šef struke Partizana Slaviša Jokanović konstatovao je da su navijači mogli da vide "dve najkvalitetnije ekipe u zemlji".

"Vojvodina nam je zadala dosta problema u prvih 45 minuta. Dugo nismo uspevali da probijemo taj bedem pa smo svesno rizikovali neke situacije, za šta smo na kraju nagrađeni. Meni je lakše nego mojim kolegama jer u ekipi imam igrače koji mogu da reše utakmicu i kada ne ide".