Meridian Superliga

vest44

28.9.2008

Na Karaburmi na ravne časti

U poslednjoj utakmici šestog kola Jelen Superlige, OFK Beograd i Borac su remizirali - 1:1 (0:1).

Gosti su na poluvreme zasluženo otišli sa prednošću, jer su u prvih 45 minuta delovali organizovanije i bili konkretniji.

Jedini gol u tom periodu postigao je Dragan Milovanović, već u 10. minutu. Iskrao se domaćoj odbrani i iz neposredne blizine, "sa prve stative", posle centaršuta Marića, loptu sproveo u mrežu Radiše Ilića.

Tek što su se igrači vratili sa odmora, Mugoša je umalo udvostručio prednost Čačana, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca zaustavila prečk.

Odmah zatim, u 48. minutu, bivši igrač Borca, a sada OFK Beograda je izjednačio. Aleksandar Jevtić je neodbranjivo šutirao sa 18 metara, iskosa sa leve strane i precizno naciljao suprotan ugao.

Ispostavilo se da je postavio konačan rezultat utakmice.

OFK Beograd je propustio priliku da se pobedom domogne drugog mesta na tabeli, dok su Čačani osvajanjem boda napravili uvertiru pred gostovanje Ajaksu u revanšu prvog kola Kupa UEFA.

Inače, trener "romantičara" Mihailo Ivanović je drugih 45 minuta pratio sa tribina, jer je dobio crveni karton u poluvremenu. On se, prilikom odlaska na 15-minutni odmor, u tunelu posvađao sa kolegom iz Borca, Neškom Milovanovićem i sudijom Dejanom Santračem, koji ga je isključio.

Izvor: Mondo