Meridian Superliga

vest50

4.10.2008

Rezultati 7. kola Jelen Superlige

Danas su odigrane prve tri utakmice 7. kola Jelen Superlige Srbije. Do novih pobeda su došli Čukarički i Vojvodina, dok su Javor i Hajduk podelili bodove.

Čukarički je nakon sjajne predstave savladao Jagodinu sa čak 4:1. Brđani su već u 17. minutu stekli prednost golom Pajovića nakon prekida, koji je izveo Nebojša Marinković.
Novi reprezentativac Srbije Bojan Isailović, morao je da vadi loptu iz mreže u 35. minutu meča. Strelac je bio Živković, koji je nakon centar šuta sjajno pogodio mrežu domaćina.

To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena - 1:1. Međutim do kraja meča domaćini si postigli još tri pogotka. Prvo je Žunić nakon centar šuta Nađa skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, a potom su Rudolph Bester i Ostoja Stjepanović postigli nove golove, i tako obezbedili Čukaričkom drugu pobedu u još ranoj sezoni Jelen Superlige.

Javor i Hajduk podelili su podove u Ivanjici. Javor je imao puno prilika ali je Anđelko Đuričić dominirao na golu i najzaslužniji je što je njegov tim prekinuo seriju poraza. Javor je krenuo ofnzivno, ali je do prednosti stigao Hajduk. U 40. minutu sudija Krstić iz Beograda pokazao je na belu tačku posle faula Đokića nad Ignjatovićem. Penal je u gol pretvorio Rajović - 0:1.

Domaćimi su napadali, imali prilike,a najbolju je u 47. minutu propustio Cvetković. Njegov udarac sa bele tačke odbranio je Đuričić. Ipak,  napade domaćih je krunisao Simić u 75. minutu. Lišanin je centrirao, a Simić glavom doneo bod svom timu - 1:1.

Vojvodina je zabeležila petu pobedu u šampionatu. Mnogo teže nego što se očekivalo novosađani su savladali kruševački Napredak, koma je ovo četvrti meč za redom bez pobede. Gosti su u Novi Sad došli sa jasnim namerom - da rezultat ostane isti kao i na početku meča. Povukli su se na svoju polovinu i igrali bunker. Vojvodina je na početku imala dve dobre prilike, ali najbolju su imali upravo Kruševljani.

Binić je u 9. minutu izašao sam pred golmana Brkića, prosledio loptu pored njega, ali i pored gola. U nastavku se uglavnom igralo na polovini Napretka. Vojvodina je imala terensku inicijativu, ali fudbaleri u crveno-belim dresovima nisu uradili ništa konkretno. Imali su u drugom poluvremenu nekoliko solidnih šansi, ali je Napredak idalje odolevao. Ipak, do pobede su stigli u poslednjem minutu.

Vojvodina je imala slobodan udarac iskosa sa desne strane, a svi igrači bili u šesnaestercu gostiju. Posle centaršuta loptu je glavom zahvatio novi reprezentativac Đurić,a li je samo spustio u kazneni prostor. Na sreću Novosađana, tu se našao Stojanović i postigao gol vrredan tri boda - 1:0.

Vojvodina nije prikazalča sjajnu igru, ali odlika velikih ekipa je da pobeđuju i kada igraju loše. Možda će baš ova tri boda na kraju biti presudna u borbi za titulu.