Meridian Superliga

vest6

Voša se namučila protiv Olimpika

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Olimpik iz Bakua 1:0 (0:0) u prvom meču prvog kola kvalifikacija Kupa UEFA.

Jedini strelac na utakmici bio je štoper Igor Đurić u 59. minutu posle dodavanja Pantelića. Revanš meč igra se 31. jula u azerbejdžanskoj prestonici Bakuu. Drugi predstavnik Srbije, Borac iz Čačka, igrao je nerešeno 1:1 u gostima sa moldavskom Dačijom.

Trener fudbalera Vojvodine Dragoljub Bekvalac izjavio je da je neefikasnost njegovih igrača bila najveći problem u minimalnoj pobedi nad Olimpikom.

"Stvorili smo četiri ili pet stopostotnih šansi i igrali dobro, ali nam to ništa ne vredi kada nemamo igrače koji mogu da materijalizuju tu prednost", rekao je Bekvalac i dodao da je veliki problem predstavljala povreda napadača Vlatka Grozdanoskog, koji je napustio igru u 18. minutu.

Trener Vojvodine je izjavio da je optimista pred revanš i najavio da će Novosađani i u tom meču ići na pobedu.

Trener Olimpika Askar Abdulajev rekao je da je njegova ekipa značajno promenjena u odnosu na sastav iz prošle sezone i da je sada u timu 14 novih igrača.

"Videlo se da smo neuigrani, ali verujem da će u revanšu biti drugačije, jer ćemo se pojačati sa još dva igrača u napadu. Vojvodina nam je pravila dosta problema, pre svega preko bokova, ali mislim da možemo da se plasiramo u drugo kolo", kazao je Abdulajev.

U finišu meča, Vojvodina je u 82. minutu preko Miodraga Stošića i u 90. preko mladog reprezentativca Danijela Aleksića propustila prilike da obezbedi ubedljiviju pobedu.

Utakmicu na stadionu Vojvodine pratilo je oko 2.000 gledalaca.