20.10.2008

Partizan zaustavljen, Zvezda pobedila u
Kruševcu

Partizan - Javor 2:2

Partizan i posle osmog kola ostaje lider Jelen Superlige Srbije, ali više ne sa maksimalnim bodovnim učinkom, pošto u subotu na svom stadionu nije uspeo da pobedi Javor - 2:2 (0:1)!

Gosti su poveli golom Miljana Mutavdžića u 19. minutu, izjednačio je Lamin Dijara u 74, a preokret doneo Zoran Tošić dva minuta kasnije.
Ipak, Javor je u 87. minutu stigao do boda, i to autogolom Radosava Petrovića!

"Bio bih najsrećniji kada bismo sve utakmice rešavali u svoju korist, ali protiv Javora nam to nije uspelo. Govorilo se dosta o deljenju trofeja. Ova utakmica je pokazala da ima još dosta da se igra do konačnog trijumfa", rekao je posle meča trener crno-belih Slaviša Jokanović.

Hajduk - Čukarički 1:0

Hajduk je u Kuli zabeležio minimalnu pobedu nad Čukaričkim (1:0) i izbio na treće mesto na tabeli Jelen Superlige, dok se Čukarički pomerio na 6. mesto.

Banat - Jagodina 1:2

Ekipa Jagodine je u gostima savladala ekipu Banata. Dobra igra u oba poluvremena krunisana je drugom pobedom u gostima u dosadašnjem takmičenju.
Golove za Jagodinu postigli su: Igor Pavlović u 49 min. i Vladan Spasojević  u 88 min. Jedini pogodak za domaćina postigao je, iz dosuđenog kaznenog udarca, Saša Stević u nadoknadi vremena.

Borac - Rad 1:1

Derbi začelja Jelen Super lige Srbije između Borca i Rada završen je bez pobednika. Fudbaleri Borca ni u osmom pokušaju nisu uspeli nisu uspeli da stignu do trijumfa, a građevinari su došli do četvrtog remija.

Čačani su sa nešto izmenjenim sastavom ušli u meč jer je Dmitrović zbog povrede utakmicu posmatrao sa tribina, dok je Stojanović susret počeo na klupi.

Gosti sa Banjice su već u 5. minutu zapretili Borcu, Radivojević je proigrao Ilića koji je petom pokušao da savlada Grahovca.
Na sledeću šansu čekalo se do 40. minuta kada je domaćin dva puta mogao da stigne do prednosti. Milovanović se u prvom pokušaju nije najbolje snašao, dok je u sledećem dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola. Drugo poluvreme počelo je vođstvom domaćina, Prtenjak je dobro prošao po boku, nabacio loptu do Mugoše kome nije bilo teško da zetrese mrežu gostiju.

U nastavku gosti su nekoliko puta preko Brane Ilića bili u situaciji da izjednače, dok je Borac u 80. minutu mogao da udvostruči prednost, ali strelac prvog gola nije bio precizan.
U toku je bio 83. minut susreta, građevinari su izveli korner, lopta je stigla do rezerviste Vukovića koji ju je glavom prosledio u mrežu nemoćnog Grahovca.

Čačani su u finišu susreta pokušali da dođu do prve pobede, ali im to nije pošlo za rukom.
Trener Rada Janjić je istakao da je prvo poluvreme bilo ispod očekivanja: - Nastavak utakmice je doneo preokret u igri, domaći nje poveo, uspeli smo da izjednačimo, a mogli smo i do tri boda, ali smo na kraju zadovoljni bodom - konstatovao je Janjić.

Napredak - Crvena zvezda 1:2

Crvena zvezda se vraća iz Kruševca sa celim plenom - 2:1 (2:1) - iako je Napredak od 50. minuta igrao sa jednim, a od 82. sa dvojicom igrača više, pošto su isključeni Nikola Lazetić i Ibrahim Some.

Domaćin je rano došao u vođstvo, zahvaljujući brzonogom Vladanu Biniću, a preokret na stadionu Pod Bagdalom režirali su Nenad Milijaš i Ivan Tričkovski, pogocima u završnici prvog poluvremena.

Crveno-beli posle osam odigranih kola Jelen Superlige Srbije zauzimaju peto mesto sa 11 bodova, dok su Kruševljani pretposlednji sa pet, jednim više od Rada.

Iako je utakmica odigrana u pravoj fudbalskoj atmosferi, iako je na terenu imalo šta da se vidi, sigurno je da će se narednih dana najviše pričati i pisati o čudnim odlukama glavnog sudije Danila Mihajlovića iz Vranja.

Prvi takav potez načinio je u 15. minutu, kada je prekinuo utakmicu zbog transparenta "Pravda za Uroša", kojeg su istakli navijači Zvezde, da bi četiri minuta kasnije dao znak da se meč nastavi, iako je na tribinama sve ostalo isto!?

Početkom drugog poluvremena pokazao je Lazetiću direktan crveni karton, ostalo je nejasno zašto. Vezista crveno-belih nije uspeo da dođe do lopte u duelu na samoj aut-liniji, igra je nastavljena, a Mihajlović se nekoliko sekundi kasnije odjednom uhvatio za džep...

Trener Napretka Jovica Škoro u 55. minutu je pojačao napad uvođenjem Punoševca, dok je Čedomir Janevski povukao Tričkovskog i poslao na teren defanzivnog igrača sredine terena Vladimira Bogdanovića.

Osim šanse Predraga Vujovića, koji je u 63. minutu bio neprecizan sa samo šest-sedam metara, "čarapani" nijednom nisu bili blizu postizanja drugog pogotka.

Sudija Mihajlović im je dodatno pomogao isključenjem Somea, za kojeg je procenio da odugovlači sa izlaskom iz igre (trebalo je da uđe mladi Slavko Perović), ali ni tako drastična brojčana prednost nije uticala da Napredak napravi ozbiljniji pritisak na gol Saše Stamenkovića.

A golovi...?

U sedmom minutu bilo je 1:0. Vladan Binić, sin Dragiše Binića, člana trofejne Zvezdine generacije sa početka devedesetih, izbegao je ofsajd zamku, istrčao kontru i završio je neodbranjivim udarcem sa 16 metara. Bila je to akcija kojom su Kruševljani u tri poteza matirali odbranu crveno-belih i golmana Stamenkovića.

Napredak se nakon toga totalno povukao, Zvezda je imala terensku inicijativu, ali ozbiljno je pretila isključivo šutevima Milijaša iz daljine. Golman Napretka Bojan Šejić sprečio je izjednačenje u 22. minutu, ali nije mogao 20 minuta kasnije.

Nikola Lazetić izveo je slobodan udarac sa leve strane, svi su očekivali centaršut, međutim, on je doturio loptu do Milijaša, koji se namestio i sa 20 metara poslao precizan šut u donji levi ugao.

Igrao se treći minut sudijske nadoknade, kada je Zvezda povela golom Tričkovskog. Ognjen Koroman ušao je u kazneni prostor po desnoj strani, centrirao po zemlji, paralelno sa gol-linijom, a makedonskom internacionalcu ostalo je samo da ćušne loptu u praznu mrežu - 1:2.

OFK Beograd - Vojvodina 2:1

U derbiju kola fudbaleri OFK Beograda su na svom terenu savladali ekipu Vojvodine. Utakmica koja je imala sve elemente derbija, takodje je imala i čudan i neočekivan tok. Podjimo redom. U dominantnom prvom poluvremenu, ekipa Vojvodine je odmah pokazala da želi da igra na tri boda, pobeda bi je dovela na 4 koraka od Partizana. U toj igri gosti su preko Djurića i došli u vodjstvo, posle prekida sa leve strane gola OFK Beograda. OFK Beograd je u tom trenutku pokušavao da ublaži napade Novosadjana. Prštalo je na sve strane, Milovac i Kizito na jednoj strani, a Milenović i Stošić na drugom boku. U tom trenutku, totalno su u "džep" stavljeni Lazetić i Mrdja od strane Todorovića i Lazarevića.

U samo jednom trenutku, odbrana OFK Beograda nije obratila pažnju na napadače Vojvodine i u tom trenutku posle šuta Lazetića, Todorović je sprečio postizanje gola rukom, posle čega je i dobio crveni karton. Penal je uzeo da šutira Tadić, a sve ostalo je istorija. U 45 minutu "magični" Radiša Ilić brani penal i na poluvreme se odlazi sa rezultatom 1:0 za goste.

Drugo poluvreme je umesto odličnog mladog Ignjoskog, koji je kilometre pretrčao i čije vreme tek dolazi, ušao Bojan Markoski koji je "izginuo" na poziciji štopera.

OFK Beograd se opredelio na kontre i posle jedne duge lopte nakon greske Pantelića, mrežu protivnika je zatresao najbolji strelac Romantičara ove sezone Aleksandar Jevtić.  Hrabru i srčanu igru OFK Beograd je krunisao "drugim" golom Djurića, koji je uspeo da zatrese svoju mrežu. Od tog trenutka OFK Beograd se skoncentrisao na svoj gol. Vidjeni su dueli Adamović - Popović, Sindjić - Pantelić i  De Oliveira - Tadić. Sredina terena je "preorala"  Karaburmu i znala pravovremeno da uposli napadače i da sačuva loptu kada je potrebno. Iskusni stručnjak Mihajlo Ivanović je napravio još dve izmene, u igru su ušli Marjanović i Nuhi, što se ispostavilo kao odlično rešenje, jer su bili nerešiva enigma za Novosadjane. Hitronogi i sveži, zadavali su mnogo muka, protivničkoj odbrani, ali i pomagali svojim saigračima u pravim trenutcima.

Na golu je i dalje briljirao Radiša Ilić, koji je uspevao da ukroti sve udarce koji su išli u sam okvir. Tako je i bilo i u poslednjem minutu, kada je Vojvodina imala joše jedan penal. I pored neverice na licima svih prisutnih da je sviran još jedan jedanaesterac na Karaburmi za goste, svemoćni golman je smirivao strasti. Tako da je i u poslednjem minutu drugog poluvremena u sudijskoj nadoknadi, kapiten OFK Beograda odbranio i drugi penal.

Izvor: Mondo, klubski portali