vest68

27.10.2008

Partizan izgubio, Vojvodina sve bliža lideru

Čukarički - Partizan 1:0

Prvi put u klupskoj istoriji Čukarički Stankom je pobedio Partizan (1:0). Kriza uveliko drma crno-bele, a trijumfu ekipe sa Banovog brda u derbiju 9. kola Jelen Superlige najviše se obradovala Crvena zvezda koja sad zaostaje osam bodova iza šampiona. Gol odluke postigao je kapiten Čukaričana, Nenad Višnjić u 78. minutu.

Predigra interesantnom meču, ali bez kvaliteta, bio je nesvakidašnji dopis iz zajednice superligaša na adresu domaćeg kluba, koji je u 11 sati dobio obaveštenje da se utakmica sa 14.30 pomera na 14 časova. Navodno, u vođstvu lige nisu znali (!) da se u noći subota na nedelju sat vratio unazad, na zimsko vreme. Istina je, navijači nisu propustili mnogo, verovatno su se opredelili za engleski derbi Čelsi - Liverpul na televiziji, ionako u prvih pola sata nije se videlo ništa. Jedino je igrač Čukaričkog Marković u sedmom minutu zamalo pogodio svoju mrežu, a u 23. Mladen Božović odbranio šut Namibijca Bestera.

Nebojša Marinković je mogao u 33. minutu bolje da reaguje u šesnaestercu gostiju, koji su u naredna dva minuta propustili šanse za vođstvo. Prvo je Tošić šutirao sa 20 metara iz slobodnog udarca pored leve stative, a zatim je Dijara, na asistenciju Moreire, pogodio prečku, pa sa dva metra poslao loptu preko gola. U zaostavnom vremenu prvog poluvremena Lukač je odbranio šut Bogunovića.

Pad Partizana, Čukarički (u startnih 11 imali pet bivših igrača iz Humske) je iskoristio u drugom delu, iako su crno-beli preko Miljkovića, a zatim i Moreire mogli da povedu. Najava vođstva tima sa Banovog brda bila je odlična šansa bivšeg fudbalera Partizana, Marinkovića u 68. minutu kada se istakao čuvar mreže Božović, da bi u 78. minutu posle kornera najviši u šesnaestercu crno-belih bio kapiten domaćih Nenad Višnjić i glavom poslao loptu u gol za 1:0. Šokantno je delovalo vođstvo Čukaričkog na igrače aktuelnog šampiona, koji su do kraja imali još jednu veliku šansu, Dijara je izašao sam ispred Lukača, ali je golman „brđana“ koji je menjao bolesnog Isailovića odlično intervenisao.

Vojvodina - Borac 1:0

Vojvodina je zamenila ulogu Crvene zvezde iz prošlosti i nastavlja da bude najozbiljniji rival Partizanu u trci za titulu.

U utakmici 9. kola Novosadjani su pobedili čačanski Borac golom mladog reprezentativca Danijela Aleksića, tako da posle poraza crno-belih na Banovom brdu nešto kasnije u nedelju, zaostaju svega četiri boda za liderom.

Duel u Novom Sadu odlučen je dva minuta pre odlaska na odmor. Najmladji prvotimac Vojvodine u trku je prihvatio loptu na grudi i pre nego što je fudbal dotakao tlo sa 18 metara raspalio desnicom. Sve što je golman Čačana uspeo da uradi bilo je da pogledom isprati loptu koja je uz desnu stativu ušla u mrežu.

Imali su Novosadjani, koje je na ovoj utakmici predvodio privremeni trener Dragan Radoičić, još prilika da postignu gol, a najbolje nisu iskoristili Mrdja, Grozdanovski i Tadić.

Na drugoj strani Čačani, koji su u jednom delu drugog poluvremena bili bolji rival, najbliže golu bili su u 48. minutu, kada je nakon slobodnog udarca koji je izveo Mugoša lopta sa spoljne strane "liznula" desnu stativu.